Otóż w ruinach jednego z baraków[3], mieszczących się przy ulicy Magazynowej otwarto, jak sądzę, jakiś zakład utylizacji odpadów, korzystający z unikalnej technologii polegającej na wysypaniu połamanych szczątków i oczekiwaniu, aż się rozłożą w sposób naturalny, co potrwa zapewne jakieś 1000 lat. Czyżby tak właśnie miało wyglądać poznańskie know-how?
Ze stanu szczątków widać wyraźnie, iż są to odpady po złomowaniu elektroniki, w tym dużej ilości monitorów komputerowych - lampę (kineskop) odtłuczono (i odesłano do huty szkła?), druty z cewek układów odchylania wyrwano (oddano na złom?). Pozostały połamane resztki plastikowe, które utylizują się właśnie w baraku. Duża ilość szczątków oraz brak sprzedawalnych części (metali, szkła) wskazuje, że zostały one wyrzucone przez kogoś (firmę?) zajmującego się utylizacją komputerów zawodowo.
[Data utworzenia: 07 kwietnia 2009] |
Przypisy:
[1] Wspominałem o tym w styczniu.
[2] Odwiedzając po raz kolejny Wolne Tory w dniu 3 kwietnia 2009.
[3] Barak ten znajduje się po północnej stronie ulicy (prawej, jadąc Magazynową od strony ul. Przemysłowej), ok. 400 m od jej początku, tuż za miejscem, gdzie z lewej strony widać zniszczone wagony kolejowe.
Powiązania 
Zobacz: Zdjęcia z Wolnych Torów: [wszystko], kamienica-symbol, widoki centrum, Mini Pics Classic, eco-Poznań, patrol na Wolnych Torach, Miejska przetwórnia odpadów plastikowych, zdjęcia wg dat wykonania: 21/11/08, 04/12/08, 31/12/08 i 03/04/09 oraz zdjęcia z poszczególnych punktów widokowych: [1], [2], [3] i [4], oraz zdjęcia z likwidacji Wolnych Torów: [wszystko], [wybrane], ul. Matyi, narożnik ul. Magazynowej, ruina symbolu i upadek symbolu.
Artykuły: Konferencyjny apel do gości, Kalendarium Wolnych Torów
Trasa Rw: