Poznań
Wybory sam. 2010: wyb11. Dlaczego Roweromaniak startuje z listy KWW Ryszarda Grobelnego?
  • Bo zgadzam się linią rozwojową miasta realizowaną przez prezydenta Grobelnego oraz
  • Tylko tak mogłem wystartować będąc osobą bezpartyjną i spoza układów.

    Ostatnio pytanie to zadano mi kilkukrotnie w kontekście mojej wypowiedzi dotyczącej największego problemu poznańskich cyklistów, za który uznałem stanowisko urzędników miejskich, w tym prezydenta Grobelnego; pytanie zwykle brzmiało: jak mogę startować z listy Grobelnego, pomimo iż takie mam zdanie o prezydencie? - jest w tym jakoby sprzeczność. Otóż moim zdaniem sprzeczności nie ma, gdyż

  • W tym samym artykule napisałem, że moim zdaniem stanowisko prezydenta Grobelnego łatwo zmienić przy pomocy kartek wyborczych.
  • To, że mam inne zdanie niż kandydat na prezydenta w jednej kwestii nie oznacza, że jest tak również w innych sprawach.
  • Nie bez znaczenia jest też fakt, że KWW Ryszarda Grobelnego nieomal na pewno wejdzie do Rady Miasta, zapewne jako jedyny z komitetów bezpartyjnych[1].
  • Chociaż sam jeżdżę rowerem, jednak ten środek transportu jeszcze przez długi czas pozostanie marginalnym - ważniejsza dla miasta jest sprawa komunikacji zbiorowej (szczególnie tramwajowej), a tutaj o porozumienie jest łatwiej (zatwierdzone są już nowe inwestycje).
  • Moim celem nie jest zabudowanie Poznania drogami dla rowerów, lecz zmniejszenie udziału samochodów osobowych w ruchu miejskim; rower to tylko jeden ze sposobów, wybrany przeze mnie; moją żonę i mamę interesują raczej tramwaje.
  • W sprawie innych głośnych inwestycji przewidzianych na najbliższe lata (szczególnie spalarni w Karolinie) najbliżej mi do KWW Ryszarda Grobelnego, tym bardziej iż w inwestycji tej widzę jedyny możliwy sposób na (względnie) szybkie odkorkowanie wyjazdu z Poznania w stronę Czerwonaka (ul. Gdyńska).
  • Poza tym... może nie chcę być zaliczany do Pomarańczowej Alternatywy?

    [Data utworzenia: 31 października 2010, modyfikacja 14 listopada 2010]

    Przypisy:
    [1] Aby komitet wyborczy zdobył chociaż jeden mandat w Radzie Miasta, musi przekroczyć próg wyborczy, tj. 5%; zob. sondaż.

    Powiązania 


    Uzupełnienia: Roweromaniak wyborczy, Jak zagłosować na Roweromaniaka?
    Link zewn.: Sondaż Gazety Wyborczej.