Poznań / Wolne Tory
Budynki i budowle: b1429. Symbol Wolnych Torów
Kamienica u zbiegu ulic Towarowej[1] i Przemysłowej jest dla Roweromaniaka nie tylko ikoną poznańskich Wolnych Torów, lecz także symbolem bezwładu i indolencji władz miasta w zakresie dbałości o wizerunek Poznania. Stoi w ścisłym centrum miasta w miejscu, gdzie codziennie podziwiają "zabytek" tysiące poznaniaków i tysiące gości: pomiędzy dworcami autobusowym i kolejowym. Jest doskonale widoczna z tramwaju i samochodów przejeżdżających przez jeden z najbardziej ruchliwych punktów miasta - Most Dworcowy. Równie dobrze widać ją z hotelu Poznań i budynku Centrum Targowego.
Przed światową konferencją klimatyczną zaplanowaną w Poznaniu na początek grudnia 2008 kamienica przeszła lifting: ścianę zwróconą w stronę tramwaju przysłonięto nową reklamą (płótno - zapewne po konferencji rozleci się lub zostanie zdjęte[2]). Roweromaniakowi przypomina to znane z poprzedniej epoki malowanie trawki na zielono.
[Data utworzenia: 26 grudnia 2008]


2049A. Symbol Wolnych Torów

Przypisy:
[1] Obecnie ten fragment ul. Towarowej nazywa się ul. Stanisława Matyi.
[2] Reklamę zdjęto zaraz po konferencji.

Powiązania 


Zobacz: Zdjęcia z Wolnych Torów: [wszystko], kamienica-symbol, widoki centrum, Mini Pics Classic, eco-Poznań, patrol na Wolnych Torach, Miejska przetwórnia odpadów plastikowych, zdjęcia wg dat wykonania: 21/11/08, 04/12/08, 31/12/08 i 03/04/09 oraz zdjęcia z poszczególnych punktów widokowych: [1], [2], [3] i [4], oraz zdjęcia z likwidacji Wolnych Torów: [wszystko], [wybrane], ul. Matyi, narożnik ul. Magazynowej, ruina symbolu i upadek symbolu.