Z archiwum Roweromaniaka wielkopolskiego![]() |
Smok w centrum Poznania 674-46]Kategoria: Przyroda - gady, rejon: Poznań [P], Park Wilsona Autor: Stanisław Nowak, Poznań. Na licencji Creative Commons {by-nc-sa} |
| Terrarium w palmiarni poznańskiej. Roweromaniak wraz z żoną gościli niedawno przybyłą aż z Kijowa rodzinę Żony Roweromaniaka; uradzili więc, co by rodzince gród nasz nieco przybliżyć. Żona Roweromaniaka zaproponowała na pierwszy ogień palmiarnię, jako że to blisko, ciekawie i łatwo dojechać, a Roweromaniak ochoczo się zgodził, gdyż dawno w palmiarni nie był. Wsiadł więc na rower i do parku prezydenckiego się udał. Nie zdążywszy nawet w spokoju papieroska dopalić doczekał się wkrótce, jako że bimba wnet podjechała, reszty wycieczki. Oddawszy należny hołd Wilsonowi ruszyliśmy spacerkiem w stronę palmiarni. Widząc zbliżającą się od drugiej bramy wycieczkę przyspieszyliśmy, co by tłoku przy kasie uniknąć i nabywszy bilety nie mieszkając do szklanego pawilonu weszli. Na początek wybraliśmy do obejrzenia szklarnię, w której niewielu zwiedzających widać było, niezastanowiwszy się wprzódy, dlaczego takie pustki w tym miejscu panują. A było tak, gdyż u wejścia do pomieszczenia czyhał (i dychał) straszliwy smokZa nierozwagę swą mogliśmy drogo zapłacić, gdyby nie fakt, iż smok był z rodzaju grzecznych i nie chcąc się okazać gburem wobec zagranicznych gości, raczył był poczekać z posiłkiem na wycieczkę złożoną z dziewic miejscowych - goście Roweromaniaka mają dwie córki w wieku dla smoka odpowiednimLegwan zielony (Iguana iguana). Wszystkie prawa do przedstawionego zdjęcia są zastrzeżone. Sprawdź warunki uzyskania licencji. |