Z archiwum Roweromaniaka wielkopolskiego![]() |
Rok 2012: Oby Inkowie odpuścili 173-39]Kategoria: Okolicznościowe, rejon: Zielona Góra i okolice [ZG], Klępsk Autor: Stanisław Nowak, Poznań. Na licencji Creative Commons {by-nc-sa} |
Oby Inkowie odpuścili[1] i przenieśli koniec świata na inny rok... W przeciwnym przypadku w grudniu czekają nas sceny jak na zdjęciu. Zimnolubny Roweromaniak liczy, że w razie czego znajdzie się w miejscu chłodniejszym, czyli w piekle[2]. Scena Sądu Ostatecznego na ścianie tęczowej kościoła w Klępsku Górną część kompozycji zajmują wizerunki siedzących na chmurach świętych i apostołów, pośrodku których na łuku tęczy umieszczno postać sędziego - Chrystusa. Poniżej uskrzydlona postać anioła z wzniesionymi rękoma dzieli "podsądnych" na dwie grupy: spokojną grupę zbawionych (z lewej) i lamentującą potępionych (z prawej). W lewym dolnym rogu dostrzec można stojącą Ewę i klęczącego przy niej Adama - symbol pary małżeńskiej połączonej ponownie po zmartwychwstaniu. Przypisy: Wszystkie prawa do przedstawionego zdjęcia są zastrzeżone. Sprawdź warunki uzyskania licencji. |